Rowerowa MaJÓWKATurystyka RowerowaWyszkowska grupa Rowerowafotografia


ciekawe miejscaTurystyka piesza

Pierwsze spotkanie Koła Rowerowego

W sobotnie południe, 17 stycznia 2015 w GDK w Brańszczyku zebrała się grupa pasjonatów dwóch kółek - w większości z terenu gminy Brańszczyk. GDK z radością podjął tę oddolną inicjatywę zawiązania KOŁA ROWEROWEGO powołując do istnienia Koło Rowerowe przy GDK w Brańszczyku przy wsparciu Wyszków Moje Miasto.

Grupa ta, po emocjonalnie przekazywanych pomysłach - ustaliła, że chce promować swoją gminę z pozycji rowerowych wycieczek, i jakkolwiek to brzmi... ma na celu przede wszystkim organizowanie krótkich jednodniowych wyjazdów rowerowych dostosowanych do całych rodzin po terenie gminy Brańszczyk, by pokazać jak można wykorzystać walory turystyczne naszej gminy. Plany na organizację spotkań są naprawdę niebywałe, każdy miał ciekawe pomysły: wycieczki rowerowe, pogadanki na temat pierwszej pomocy, jak się ubierać na rower, jak działa rower, kiedy wynaleziono rower i jaka jest jego historia, udział w Gminnych Rajdach Rowerowych organizowanych przez GDK z pełną obsługą techniczną zapewniającą bezpieczeństwo oraz ślad po działaniach koła w formie folderów o trasach i miejscach odpoczynku w naszej gminie - to tylko niektóre z zadań powołanego koła rowerowego.

Nowo powstałe koło rowerowe to również szansa na promocję walorów turystycznych na terenie gminy i na integrację uczestników wyjazdów. Podczas pierwszego spotkania wybrano spośród osób obecnych na spotkaniu lidera grupy, który będzie odpowiedzialny za zwoływanie spotkań planowanie wyjazdów itp. Liderem Koła Rowerowego została Kamila Klimek. Pierwsze spotkanie zakończyła wspólna fotografia przed budynkiem GDK, a Ci którzy przybyli na spotkanie na dwóch kółkach udali się wspólnie nad przystań w Brańszczyku.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 24 stycznia (sobota) w GDK w Brańszczyku o godz. 11. Wtedy też zostanie przedstawiony regulamin koła rowerowego i ramowy plan na 2015r. Zapraszamy nowe osoby, które nie mogły przybyć na pierwsze spotkanie lub jeszcze się wahają.

  • Koło rowerowe - pierwsza grafika
    Koło rowerowe - pierwsza grafika