Rowery
Przygoda
Fotografia
Radość
Aktywność

26finalwosp3-dniowy finał WOŚP w Wyszkowie! 12 stycznia (piątek) zapraszamy o godz. 19:00 do Starego Browaru, gdzie odbędzie się koncert organizowany przez Kolektyw Alternator, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Stary Browar. Na scenie tego wieczoru wystąpi 6 lokalnych zespołów muzycznych: NukeFall, Misfire, Emitor, Good Attitude, Od Jutra, Don't Worry. Bilety do nabycia w cenie 15 zł (można dać więcej), a cały dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przekazany na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

13 stycznia (sobota) o godz. 15:00 na scenie widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” wystąpią dzieci z gminnych szkół i przedszkoli. Wydarzenie organizuje Wyszkowski Teatr Tańca, Deptak Taneczny oraz Szkoła Tańca Martyny Busławskiej. Przy wejściu do Hutnika można będzie wrzucić do przysłowiowej „puchy” WOŚPowym wolontariuszom.

Wieczorem z kolei zapraszamy znowu do Starego Browaru. O godz. 21:00 rozpocznie się dyskoteka, z której 5 PLN od każdej wejściówki zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 14 stycznia 2017 od rana na ulicach naszego miasta będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami i serduszkami. Zarejestrowaliśmy 135 osób (limit przyznany przez WOŚP), z których 128 spełniło wszystkie wymogi formalne. Standardowo o godz. 08:00 zapraszamy wolontariuszy na odprawę do Biblioteki Miejskiej, gdzie odbiorą identyfikatory, puszki i serduszka.

O godz. 12:00 ruszy scena plenerowa na Placu Miejskim. Na scenie od godz. 14:00 wystąpią lokalne zespoły z Wyszkowa m.in. Nadbużanie, Chór Przyjacielski Leśno – Nauczycielski. Szanty zaśpiewają członkowie Klubu Żeglarskiego „Spinaker” – Karolina Eychler i Andrzej Bonalski. O godz. 12:00 rozgrzewkę poprowadzi Joanna Zglec PowerFit Wyszków. W trakcie całodniowego wydarzenia na placu miejskim rozpalonych zostanie 6 koksowników (PWiK Wyszków) oraz duże ognisko, gdzie wszyscy ludzie dobrej woli, którzy przekażą środki na fundację Owsiaka będą mogli upiec sobie pyszną kiełbaskę. Ostatni wymieniony element nadzorowany będzie przez ochotników OSP z terenu gminy Wyszków (Kamieńczyk, Lucynów, Rybno, Gulczewo).

O godz. 12:30 po wcześniejszej rozgrzewce wystartuje 2. bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą”, z którego dochód (wpisowe min. 30 PLN) zostanie w całości przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciąży. Trasa przebiegać będzie przez Park Karola Ferdynanda Wazy na dystansach (do wyboru): 1km/2km/3km. Każdy uczestnik na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal. Szczegóły i regulamin: wosp.wyszkow.pl.

Puszki wolontariuszy będzie można wesprzeć korzystając ze specjalnie przygotowanych atrakcji: strzelnicy ASG (strzelanie na 10/20/30 m z pistoletu, karabinu snajperskiego), kawiarenki zorganizowanej przez wyszkowskich harcerzy, czy robiąc sobie zdjęcie z dziewczętami w cosplayowych kostiumach (w Galerii Wyszków i Centrum Handlowym „Galeo”). Ponadto z lodowiska miejskiego będzie można skorzystać za „wrzucenie do puchy” (akcja nie obejmuje wypożyczenia sprzętu).

Od godz. 12:00 w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie Stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie”, będzie prowadzić zajęcia terapeutyczne dla dzieci. Szczegółowy wykaz zajęć wraz z ich miejscem, zostanie wywieszony na wejściu do biblioteki w dniu finału. O godz. 17:00 również w Bibliotece na 3. piętrze w sali im. L. Maciąga wystartuje licytacja wyszkowskich serduszek i gadżetów prowadzona przez znany już duet: Tomasza Abramczyka oraz Stanisława Świadkowskiego. Można jeszcze przekazywać przedmioty na licytację.

Gwiazdami wieczoru na scenie plenerowej będą zespoły: JOKER (18:00) oraz TACY SAMI LADY PANK SHOW (19:30 – 20:30). W trakcie występu o godz. 20:00 będzie można podziwiać tradycyjne „Światełko do nieba”.

Wszystkich zainteresowanych pomocą w organizacji, czy przekazaniem rzeczy na licytację zapraszamy do wyszkowskiego Sztabu (nr 4312) założonego przy urzędzie Miejskim w Wyszkowie. Osoba wyznaczona do kontaktu: Edyta Wittich, wydział Promocji, Kultury i Sportu, tel. 29 743 77 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacja uzupełniająca: W piątek 5 stycznia przedstawiciele Wyszkowskiego Sztabu WOŚP udają się na zaproszenie fundacji do stolicy celem przygotowywania materiałów dla sztabu, identyfikatorów itp. Materiał tekstowy oraz fotorelacja z wizyty z Warszawy zostanie Państwu przesłana.